четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 133
home Хроника

Прегазено четиригодишно дете во Струмица, возачот побегнал

Прегазено четиригодишно дете во Струмица, возачот побегнал

Вечерва околу 18:00 часот на улицата „Никола Тесла“ во Струмица прегазено е четиригодишно дете, а возачот на автомобилот побегнал.

Настанот го потврдија од струмичката полиција од каде информираа дека детето со тешки телесни повреди по приемот во Медицинскиот центар во Струмица е пренесено во Клиничкиот центар во Скопје.

На местото на несреќата извршен е увид од страна на полицијата и јавен обвинител.

ЕУРО 2020

Македонија