сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 8
home Хроника

Прегазена жена на улица во Скопје, возачот е непознат

Прегазена жена на улица во Скопје, возачот е непознат

Седумдесет и двегодишна жена почина по удар од автомобил во Скопје.

Како што соопшти полицијата вчера во жената со иницијали Т.С. удрило непознато патничко возило, управувано од непознат возач.

Несреќата се случила на крстосницата од улиците „Нов живот“ и „Клисурска“, а жената по ударот била пренесена во Градската општа болница „8-ми Септември“, каде по неколку часа била констатирана смрт.

Увид бил извршен, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатата било дадено во институтот за судска медицина на обдукција. МВР јави дека преземаат мерки за пронаоѓање на возачот и возилото и за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус