среда, 8. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Прегазена жена на ул.„Перо Наков“ во Скопје

Прегазена жена на ул.„Перо Наков“ во Скопје

Повредената жена веднаш била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош.

Вчера во 10:30 часот на ул.„Перо Наков“ во Скопје, патничко возило „фолксваген пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.В.(47) од Скопје, удрило во пешакот Б.Ѓ.(41) од Скопје. Во незгодата, Б.Ѓ. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Парламентарни избори 2020