понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 158
home Хроника

Прегазена жена на пешачки на „Партизанска“- итно пренесена на Ургентен (ФОТО)

Прегазена жена на пешачки на „Партизанска“- итно пренесена на Ургентен (ФОТО)

Жена е прегазена на улицата „Партизански одреди“ спроти Градежен факултет кај трговскиот центар Буњаковец.

Прегазена е додека поминувала на пешачки премин, од патничко возило Голф 3.

Во моментов на терен интервенира брза помош, по што прегазената ќе биде пренесена на Ургентен, пренесува Република.

ФОТО: Република

Коронавирус