сабота, 8. август 2020. Вести денес: 14
home Хроника

Прегазена жена на Илинденска – Ја оставиле и избегале

Прегазена жена на Илинденска – Ја оставиле и избегале

Во 07.30 часот во близина на крстосницата од улиците „Бледски договор“ и „Илинден“ во Скопје, патничко возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, удрило во пешак.

Се работи за 40-годишната М.А. од Скопје која била прегазена и била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош.

Возачот избегал од местото на настанот.

Увид бил извршен и се преземат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус