четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 80
home Хроника

Прегазен пешак во Злетово, итно прнесен во скопска Клиника

Прегазен пешак во Злетово, итно прнесен во скопска Клиника

Вчера во 14,20 часот било пријавено дека во село Злетово, Пробиштип на улицата „Македонија“, патничко моторно возило “фолксваген“ со штипски регистерски ознаки управувано од Д.Р. (29) од село Злетово удрило во пешакот З.П. (49) од Злетово.

Пешакот се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Пробиштип.

Коронавирус