вторник, 20. ноември 2018. Вести денес: 85
Breaking news:

Ројтерс: Груевски доби азил во Унгарија

home Хроника

Прегазен пешак во Велес, со тешки повреди пренесен во болница

Прегазен пешак во Велес, со тешки повреди пренесен во болница

На крстосницата од улицата „АСНОМ“ и улицата “Алексо Демниевски“ вчера патничко моторно возило непозната марка управувано од непознато лице, удрило во пешакот Ц.Ќ.(77) од Велес.

На Ц.Ќ. и е укажана помош во Јавната здравствена установа во Велес, каде од страна на лекар и биле констатирани тешки телесни повреди.

Се работи на целосно расчистување на случајот.