вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Прегазен пешак во Скопје пренесен на Клиника со тешки телесни повреди

Прегазен пешак во Скопје пренесен на Клиника со тешки телесни повреди

Прегазен пешак во Скопје бил пренесен на Клиника со тешки телесни повреди.

„На 09.09.2020 во 09,30 часот било пријавено дека во Скопје на бул.“Александар Македонски“ на влез во Скопје, товарно моторно возило “фолксваген транспортер“ со скопски регистарски ознаки управувано од Е.К.(32) од с.Батинци-скопско удрило во пешак А.Т.(76)“ соопштуваат од полиција.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплексот клиники “Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Локални избори 2021