четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 20
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Прегазен пешак во Ново Лисиче

Прегазен пешак во Ново Лисиче

Пред малку е прегазен пешак во скопската населба Ново Лисиче, дознава „Сител“

Според очевидците, пешакот е тешко повреден, на местото на несреќата веднаш пристигнала Брзата помош.

Наскро повеќе детали.

Коронавирус