сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 58
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Хроника

Прегазен пешак во Кавадарци

Прегазен пешак во Кавадарци

На 06.02.2019 година околу 12.30 часот на ул. „Бел Камен“ во Кавадарци, патничко возило „Фолксваген бора“ со тетовски регистарски ознаки, управуванo од В.М.(35) од Кавадарци, удрило во пешакот М.З.(36) од Кавадарци. M.З бил пренесен во болницата во Кавадарци. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кавадарци.

Парламентарни избори 2020