сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 57
Во живо

Протест – „Или Заев или Македонија, оставка сега за да не биде предоцна“

home Хроника

Прегазен пешак во Илинден, се трага по сторителот

Прегазен пешак во Илинден, се трага по сторителот
илустрација

На 09.12.2018 година во 09,50 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје од комплекс клиники “Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди е донесено лицето К.К.(61).

Според пријавеното, на 06.12.2018 година околу 13,00 часот во населба Илинден, возило удрило во велосипед управуван од К.К. по што возилото и возачот го напуштиле местото на настанот. Се преземаат мерки и активности за расчистување на случајот.

Коронавирус