сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 11
home Хроника

Прегазен пешак во Гостивар

Прегазен пешак во Гостивар

Пешак загина во сообраќајна несреќа која вчера се случи во Гостивар на улицата „Браќа Ѓиноски“.

Како што информираа од МВР, товарно моторно возило „Мерцедес“ со приколка со гостиварски регистерски ознаки, управувано од 52-годишен гостиварец со иницијали А.Т., удрило во 65-годишен пешак исто така од Гостивар.

Од здобиените повреди на местото на настанот починал пешакот. Извршен е увид на местото на настанот. Се работи на расчистување на случајот, велат од МВР.