среда, 3. март 2021. Вести денес: 181
home Хроника

Прегазен пешак на регионалниот пат Свети Николе – Куманово

Прегазен пешак на регионалниот пат Свети Николе – Куманово

На 17.11.2019 во 17.30 часот на регионалниот пат Свети Николе – Куманово, патничко моторно возило „ауди“, со бугарски регистарски ознаки, управувано од И.И.(44) од Куманово, удрило во пешакот Д.Т.(51) од Куманово.

Во незгодата, И.И. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Општата болница Куманово за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од екипа на СВР Куманово.

Коронавирус