понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 83
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Прегазен пешак на патот Крива Паланка – Куманово, починал во болница

Прегазен пешак на патот Крива Паланка – Куманово, починал во болница

Автомобил „Мерцедес“, со кривопаланечки регистарски ознаки, управуван од Д.И.(60) од с.Борово вчера околу 15.40 часот удрил во пешакот С.А.(67) од с.Градец, кривопаланечко.

Несреќата, информираат од МВР, се случила на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово.

-Во незгодата, С.А. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, каде околу 18.55 часот починал, информираат од полицијата.

Извршен бил увид на местото на настанот од екипа на Полициската станица Крива Паланка.

Парламентарни избори 2020