петок, 24. септември 2021. Вести денес: 134
home Хроника

Прегазен човек на пешачки во Центар кај Рамстор (ФОТО)

Прегазен човек на пешачки во Центар кај Рамстор (ФОТО)

На Фејсбук групата „Ѕид на сообраќајниот срам“ е објавена фотографија во чиј опис е наведено дека пешак бил прегазен од автомобил на пешачкиот премин кај трговскиот центар Рамстор во Скопје.

Засега нема информации за идентитетот на прегазениот, ниту за неговата здравствена состојба.

Повеќе детали се очекуваат подоцна.

ФОТО: Ѕид на сообраќајниот срам

Коронавирус