четврток, 13. август 2020. Вести денес: 123
Во живо

Изјава на Мицкоски по средбата со Пендаровски

home Хроника

Предизвикале пожар со градежен отпад во с.Порој, полицијата во потрага по непознати лица

Предизвикале пожар со градежен отпад во с.Порој, полицијата во потрага по непознати лица

На 07.07.2020 околу 13:00 часот во СВР Тетово било пријавено дека на нива покрај железничката пруга во Тетово, во атарот на с.Порој, непознати сторители со мeханизација направиле длабок ископ и во него депонирале разновиден градежен и друг отпад, кој потоа бил запален.

Со интервенција на тетовската Територијална противпожарна единица, пожарот бил целосно локализиран.

Увид извршила екипа од СВР Тетово и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус