понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 134
home Хроника

Предизвикал општа опасност: Со возило сакал да удри полицаец

Предизвикал општа опасност: Со возило сакал да удри полицаец

ОВР Гостивар поднесе кривична пријава против Ф.С.(33) од с.Беловиште, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

На 16.05.2021 на ул.„ЈНА“ во Гостивар, пријавениот не застанал на знак за запирање од полициски службеници и со возилото се обидел да удри полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

Коронавирус