петок, 23. октомври 2020. Вести денес: 60
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски во Штип

home Хроника

Правеле матурска прослава во Радовиш, добија кривични пријави

Правеле матурска прослава во Радовиш, добија кривични пријави

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Радовиш поднесе кривична пријава против фирма од Радовиш и Л.П.(44) од Радовиш, сопственик и управител во фирмата, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

На 06.09.2020 полициски службеници извршиле контрола во угостителски објект на фирмата и констатирале дека на летната тераса  била организирана матурска прослава, спротивно од член 12 од Протоколот за отворање и работа на угостителски објекти за исхрана.

Коронавирус