сабота, 6. март 2021. Вести денес: 87
home Хроника

Пратеник од македонското Собрание вечерва си го ранил синот

Пратеник од македонското Собрание вечерва си го ранил синот

Пратеник на ДУИ со огнено оружје вечерва си го ранил синот, објавуваат медиумите на албански јазик во земјава.

Како што пишува „Лајм“, функционерот си го повредил синот несакајќи, односно без намера за време на свадбена веселба.

Порталот најавува поопширни информации за подоцна.

Коронавирус