среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Прашкаста материја пронајдена кај лице од Кичево

Прашкаста материја пронајдена кај лице од Кичево

На 18.01.2021, врз основа на судска наредба, полициски службеници од Полициската станица Кичево извршиле претрес во домот на Е.Д.(42) од Кичево, во кој била затекната С.Ш.(60) од Швајцарија.

При претресот биле пронајдени и одземени прашкаста материја и предмети со остатоци од прашкаста материја.

Тие биле лишени од слобода и приведени во полициска станица, а по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Коронавирус