среда, 7. декември 2022. Вести денес: 41
home Хроника

Позната причината за пожарот во Карпош

Позната причината за пожарот во Карпош

Запалена изолација е причината за пожарот што денеска попладне избувна во објект во изградба на ул. „8 Септември“ во скопската општина Карпош.

Од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје информираат дека пожарот е изгаснат.

Интервенирале со 15 пожарникари и шест возила во временскиот период од 15:40 до 16:40 часот.

Qatar 2022