понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 146
home Хроника

Познат сторителот кој прободе момче на новогодишната ноќ во Охрид

Познат сторителот кој прободе момче на новогодишната ноќ во Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 13-годишник од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “тешка телесна повреда”.

На 01.01.2018 година во кругот на основното училиште „Братство“ во Охрид пријавениот со нож го нападнал Д.Р. (29), при што му нанел тешка телесна повреда на градниот кош.

Што извести полицијата на 1-ви јануари?

На 01.01.2018 година околу 02,00 часот во кругот на ОУ “Братство и Единство“, лоцирано на ул.„7-ми Ноември“, непознато лице со остар предмет му нанело повреда на Д.Р. од Охрид, во пределот на слабината (рана околу 7-8см).

Коронавирус