четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 127
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Познат идентитетот на загинатото момче кај Плетвар, повредени уште две лица

Познат идентитетот на загинатото момче кај Плетвар, повредени уште две лица

Дваесет годишниот М.М. од охридското село Слатино е лицето кое попладнево загина во сообраќајната несреќа која се случила на патот Градско-Прилеп, кај Плетвар, информираат од МВР за Курир.

Од полицијата велат дека несреќата се случила околу 17:20 часот, а во истата учествувале автомобил „Фиат“ управуван од 45 годишната Н.К. од Крушево и мотоцикл „Јамаха“ управуван од 20 годишното момче.

По ударот, момчето починало на лице место, а смртта била констатирана од страна на екипа на Итна медицинска помош.

Возачот на Фиатот и сопатник од возилото со Брза помош се однесени во прилепската болница.

 

Коронавирус