вторник, 4. октомври 2022. Вести денес: 57
home Хроника

Познат идентитетот на загинатиот работник- колегите сведочат за трагедијата

Познат идентитетот на загинатиот работник- колегите сведочат за трагедијата

На 29.01.2018 година во 11.50 часот на автопатот во изградба Штип – Миладиновци – Скопје, на 7,5 км од клучката Штип, при изведување градежни работи, Д.М.(54) од Куманово, управувајќи работна машина „Грејдер“, при враќање наназад, го прегазил Т.Ф. (58) од с.Ранковце, Крива Паланка.

Од здобиените повреди (фрактура на череп), Т.Ф. починал на самото место.

Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител, трудов инспектир и екипа од СВР Штип.

По наредба на Јавен обвинител, врз телото на починатиот ќе се врши обдукција.

Коронавирус