понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 162
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Познат идентитетот на загинатиот маж: Излетал од коловозот во близина на Велес

Познат идентитетот на загинатиот маж: Излетал од коловозот во близина на Велес

На 06/07.02.2020 во времето од 20:10 до 10:40 часот на автопатот Скопје–Велес, на околу 900 метри пред тунел Канара-Велес, патничко моторно возило „хјундаи“ со велешки регистарски ознаки управувано од Б.М.(38) од Велес излетало надвор од коловозот.

Во незгодата возачот починал на местото на настанот.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е дадено на обдукција Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Велес.

Коронавирус