четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Хроника

Познат идентитетот на велосипедистот прегазен кај Алумина, има телесни повреди

Познат идентитетот на велосипедистот прегазен кај Алумина, има телесни повреди

На крстосница од ул. Митрополит Теодосиј Гологанов и ул. Јуриј Гагарин вчеа вечерта се случила сообраќајна несреќа.

Патничко моторно возило „БМВ“ со скопски регистарски ознаки управувано од Н.Л.(35) од Скопје удрило во велосипедистот Ѓ.Ч.(34) од Скопје.

-По незгодата велосипедистот Ѓ.Ч. бил пренесен во Градската Општа Болница „8ми Септември“ каде од доктор му се констатирани телесни повреди, информира МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус