петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 76
home Хроника

Познат идентитетот на убиеното лице во Мала Речица

Познат идентитетот на убиеното лице во Мала Речица

Едно лице загина, а двајца се повредени во вооружениот инцидент кој попладнево се случи во Мала Речица, пишува весникот на албански јазик Коха.

Според неофицијални информации на весникот Наип Реџепи од Куманово е лицето кое вечерва во Мала Речица е убиено, додека рането е уште едно лице од Куманово.

Според она што е досега познато, непознати лица кои биле во два различни автомобили, застанале на улица и се судриле едни со други со оружје.