недела, 9. август 2020. Вести денес: 92
home Хроника

Познат идентитетот на трактористот кој загина утринава

Познат идентитетот на трактористот кој загина утринава

На 09.07.2020 во 05.00 часот било пријавено дека на влезот во Кавадарци, Г.Б.(69) од Кавадарци, управувајќи трактор, изгубил контрола и се превртел, при што починал на местото, информираат од МВР.

Увид извршила увидна екипа од Полициската станица Кавадарци.

Коронавирус