понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Хроника

Познат идентитетот на скопјанецот кој почина на железничка пруга

Познат идентитетот на скопјанецот кој почина на железничка пруга

На 17.09.2019 околу 22.00 часот на железничка пруга, пред надвозникот на бул.„Србија“, воз кој сообраќал на релација Битола – Скопје удрил во пешакот Н.М.(31) од Скопје, кој починал на местото.

Лекар констатирал смрт, а увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Скопје.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021