недела, 5. јули 2020. Вести денес: 14
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Познат идентитетот на работникот кој загина по пад од зградата на ФФМ

Познат идентитетот на работникот кој загина по пад од зградата на ФФМ

Педесет и шестгодишен работник денеска попладне паднал додека изведувал работи на зградата на ФФМ и починал на лице место.

-Во 16:06 часот пријавено е дека на булевар „АСНОМ“ В. П. (1963) од Скопје, вработен во фирма, паднал додека изведувал работи на зградата на ФФМ и починал на лице место. Упатени кон местото на настанот беа полициски службеници како и Државен трудов инспектор, се првичните информации од МВР. (МИА)

Парламентарни избори 2020