недела, 22. мај 2022. Вести денес: 83
home Хроника

Познат идентитетот на прегазената жена на Бит пазар

Познат идентитетот на прегазената жена на Бит пазар

Полицијата го утврди идентитетот на жената која околу пладне беше прегазена од автобус на ЈСП на булеварот „Крсте Мисирков“ во правец од Чаир кон Центар.

Како што информираат од полицијата станува збор за пешакот Е.А. на возраст од 89 години од Скопје.

-Од здобиените повреди жената починала на местото на настанот. Констатирана била смрт од страна на лекар од итна медицинска помош. Увид на местото на настанот е извршен од страна на екипа на Секторот за внатрешни работи Скопје во присуство на јавен обвинител, по чија наредба телото на починатата е дадено за обдукција, информираат од МВР.

Коронавирус