вторник, 14. јули 2020. Вести денес: 1
home Хроника

Познат идентитетот на пратеникот кој си го ранил синот

Познат идентитетот на пратеникот кој си го ранил синот

Пратеник на ДУИ со огнено оружје вечерва си го ранил синот, објавуваат медиумите на албански јазик во земјава.

Како што пишува „Лајм“, функционерот си го повредил синот несакајќи, односно без намера.

Како што пренесува „Лајм“, нивните извори не го откриваат идентитетот на пратеникот од ДУИ, туку само неговите иницијали Џ.А.

Инаку, се уште не се знае здравствената состојба на повреденото лице, а од полицијата се уште го немаат потврдено инцидентот.

Порталот најавува поопширни информации за подоцна.