вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 140
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

Познат идентитетот на момчето кое силуваше скопјанка во Охрид

Познат идентитетот на момчето кое силуваше скопјанка во Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.К.(21) од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека на 04.08.2020 во 01:30 часот во соба во хотел во Охрид извршил обљуба врз 32-годишна скопјанка.