среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Познат идентитетот на младото момче кое вчера се удави во Охрид

Познат идентитетот на младото момче кое вчера се удави во Охрид

На 31.07.2018 година во 13:10 часот во Полициската станица за Граничен надзор Охридско Езеро било пријавено дека во водите на Охридското Езеро, спроти плажа „Магнус“, се удави едно лице.

Станува збор за 20-годишниот В.А. од Куманово.  Момчето паднало од педалинката и извесно време му се губи секаква трага во езерото.

По кратко време, телото на починатиот било извлечено од водата од страна на припадници на Црвен Крст.

Смрт била констатирана од лекар од Итна медицинска помош.

Коронавирус