недела, 29. јануари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Познат идентитетот на мажот чие тело вчера беше извадено од Вардар

Познат идентитетот на мажот чие тело вчера беше извадено од Вардар

Министерството за внатрешни работи денеска го соопшти идентитетот на мажот чие тело вчера вечерта бее извлечено од водите на Вардар.

-Имено, вчера попладне во близина на с.Миравци, гевгелиско, на место викано „Три тополи“, додека В.М.(19) и В.Ѓ.(56), двајцата од с.Миравци, местеле мрежи во р.Вардар, В.Ѓ. паднал во водите на реката и потонал.

Неговото тело во 19.15 часот било пронајдено и извлечено од реката, а од страна на лекар од Итната медицинска помош Гевгелија била констатирана смрт, информираат од МВР.

Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа од Полициската станица Гевгелија. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на обдукција.