недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Познат идентитетот на малолетниците од Охрид: Еден од нив пукал кон соученик, па кон себе

Познат идентитетот на малолетниците од Охрид: Еден од нив пукал кон соученик, па кон себе

На 31.01.2019 околу 15:00 часот во СВР Охрид било пријавено дека во средното училиште ОЕМУЦ „Св.Климент Охридски“, за време на големиот одмор, по претходна расправија, ученикот Б.З. (17) извадил импровизиран пиштол и пукал кон А.И. (16).

При тоа, му нанел телесна повреда на А.И. во пределот на раката, по што си пукал во пределот на главата.

Б.З. се здобил со повреди и бил пренесен во болницата во Охрид.

Се работи на расчистување на случајот.

Локални избори 2021