вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 82
Во живо

Прес-конференција на Христијан Мицкоски

home Хроника

Познат идентитетот на мајката и синот кои беа пронајдени мртви во Велес

Познат идентитетот на мајката и синот кои беа пронајдени мртви во Велес

На 06.04.2020 во СВР Велес било пријавено дека во нивниот дом на ул.„Ѓорги Војтех“ биле пронајдени починати К.М.(79) и В.М.(53), без траги на насилство.

Според пријавеното, станува збор за мајка и син, и двајцата со здравствени проблеми, кои последен пат биле видени од соседите во јануари.

По наредба на Јавен обвинител телата се предадени на обдукција.

Коронавирус