вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 147
home Хроника

Познат идентитетот на лицето чие тело беше пронајдено обесено кај Ресен

Познат идентитетот на лицето чие тело беше пронајдено обесено кај Ресен

Тело во распаѓање е најдено обесено во боровата шума над средното училиште во Ресен.

-Во врска со настанот „пронајдено обесено лице“, кој беше даден во извадокот од дневни настани на 25.04.2018 година, истиот ден бил утврден идентитетот на лицето. Се работи за А.И. од Ресен, кој на 13.02.2018 година бил пријавен за исчезнат, информираат од МВР.

Телото беше пронајдено на 24.04.2018 година во 19:30 часот во Ресен над објектот на средното училиште во борова шума.