сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 57
home Хроника

Познат идентитетот на човекот кој со пушка усмрти куче во Струмица

Познат идентитетот на човекот кој со пушка усмрти куче во Струмица

На 04.09.2021 во 23:45 часот од полициски службеници од СВР Струмица бил лишен од слобода Т.Г.(59) од Струмица затоа што истиот ден околу 19:55 часот тој со огнено оружје усмртил куче.

По целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.