вторник, 10. мај 2022. Вести денес: 40
home Хроника

Познат идентитетот на човекот кој беше прегазен кај мостот „Гоце Делчев“

Познат идентитетот на човекот кој беше прегазен кај мостот „Гоце Делчев“

Во сообраќајна несреќ која се случи денеска претпладне кај мостот „Гоце Делчев“ во Скопје загина 75-годишниот С.А. кој преминувал улица непосредно во близина на пешакиот премин.

Првичните информации се дека до несреќата дошло кога автомобил марка БМВ со кумановски регистерски таблички со кој управувала 42-годишната Г.Ф. удрил во С.А., дознава Пресс24 од извори на страгата.

Телото на починатиот ќе биде предадено на обдукција.

Коронавирус