четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 120
home Хроника

Позитивна на коронавирус шетала низ тетовско, сега кривично ќе одговара

Позитивна на коронавирус шетала низ тетовско, сега кривично ќе одговара

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.С.(28) од с.Челопек, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „пренесување заразна болест’’.

На 13.08.2021, полициски службеници извршиле контрола и не ја пронашле пријавената во својот дом и покрај тоа што била лабораториски потврден позитивен случај на Ковид 19 и имала решение за домашна изолација и лекување.

Коронавирус