недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 2
home Хроника

Позитивен на коронавирус шетал низ тетовско

Позитивен на коронавирус шетал низ тетовско

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Х.С.(51) од с.Џепчиште, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „пренесување заразна болест“.

На 13.08.2021, полициски службеници извршиле контрола и не го пронашле пријавениот во неговиот и покрај тоа што бил лабораториски потврден позитивен случај на Ковид 19.

Коронавирус