вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 77
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Хроника

Позитивен на коронавирус шетал низ Пробиштип

Позитивен на коронавирус шетал низ Пробиштип

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Пробиштип поднесе кривична пријава  против П.Р.(30) од Пробиштип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

На 27.10.2021. полициски службеници од Полициската станица Пробиштип го затекнале пријавениот како се движи на ул.„Доне Божинов“ во Пробиштип, и покрај тоа што имал решение за изолација и лекување во домашни услови од Државниот санитарен и здравствен инспекторат.

Коронавирус