сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

ПОЖАРОТ ВО ПАРК СЕ ШИРИ: Го зафати и познатиот ресторан

ПОЖАРОТ ВО ПАРК СЕ ШИРИ:  Го зафати и познатиот ресторан

Пожарот кој ги зафати бараките во паркот, се шири и го зафати кровот на познатиот ресторан „Томче и Софка“.

На терен пристигна противпожарните екипи.

Наскоро со повеќе информации…

Коронавирус