понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 165
home Хроника

Пожарот во Министерството за правда ставен под контрола

Пожарот во Министерството за правда ставен под контрола

Пожарот што избувна попладнево во канцеларии на Министерството за правда во центарот на Скопје е ставен под контрола. Екипите на противпожарната заштита на град Скопје се уште се на терен.

Пожарот, во кој се зафатени канцеларии во Министерството, е пријавен во 16 часот и 45 минути.

Во гаснење на пожарнот интервенираат 10 возила со 25 пожарникари.

Коронавирус