четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 136
Во живо

Народот против загадувањето на воздухот, протести организирани од ВМРО-ДПМНЕ во 19 часот

home Хроника

Пожарот над Марков манастир не стивнува, активирани и Канадерите

Пожарот над Марков манастир не стивнува, активирани и Канадерите
Пожарот над Марков манастир засилен. Според информациите кои ги добивме, во гаснењето на пожарот се вклучиле и Канадерите.
Инаку гаснењето на овој пожар трае неколку часа.

Коронавирус