сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 41
home Хроника

Пожарникарите со скала ги вадеа дечињата од зградата во Кисела Вода

Пожарникарите со скала ги вадеа дечињата од зградата во Кисела Вода

Околу 14 часот избувна голем пожар во стан на улица ,,Народни херои“ број 23 во Кисела Вода, а беше зафатен најмалку уште еден стан.

Според податоците на Ако.мк, направена е голема материјална штета, пожарот се проширил на другите станови од петтиот кат, а пожарникарите ги згрижија на безбедно децата од станот што се наоѓа над опожарениот со помош на скала.

Пожарот сеуште гори.

Коронавирус