сабота, 15. август 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Пожарникари спасуваа повредени патници, тешка сообраќајка на патот Струмица-Валандово (ФОТО)

Пожарникари спасуваа повредени патници, тешка сообраќајка на патот Струмица-Валандово (ФОТО)

Вечерва (среда) 08.07.2020 година, во 21.30 часот, на регионалниот пат Струмица -Валандово, ТППЕ Струмица со 1ПП возило и 6 пожарникари интервенираше на сообраќајна несреќа на превртено комби возило.

Употребени се специјални хидраулични алатки за извлекување на повредените патници, објави СтрумицаДенес.

Коронавирус