петок, 24. септември 2021. Вести денес: 54
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски

home Хроника

Пожарникар повреден додека го гаснел пожарот во Кисела Вода

Пожарникар повреден додека го гаснел пожарот во Кисела Вода

Пожарникар се здобил со повреди гаснејќи го пожарот кој избувна предмалку, дознава КУРИР.

Стан во населбата Кисела Вода е во пламен, а пожарникари веднаш пристигнале да се изборат со огнените јазли.

Како што дознава КУРИР, пожарникарот кој е повреден, со возило на итна помош е пренесен во болница.

Коронавирус