среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Пожар зафати објект во село Паликура

Пожар зафати објект во село Паликура

Пожар зафати објект во росоманското село Паликура во кој повремено престојувало лице кое немало сопствен дом.

Од Територијалната противпожарна единица Кавадарци информираа за МИА дека во гаснењето учествувале со две противпожарни возила и пет пожарникари.

-Целта беше штетите од огнот да бидат што помали, а пламените јазици да не се прошират на околни објекти, рече Александар Чадамов, командир на единицата.

Коронавирус